Termal Kaplıcaları'nın faydaları

Ne gibi faydaları var? Nasıl tedavi eder?

Termal Mobil Logo
Termal Kaplıcaları | Yalova TÜRKİYE

• Termal Kaplıcaları'nın özellikleri »

Kaplıcadan faydalanmanın püf noktaları...

Kaplıcamızın suları, kalsiyum, sülfatlı ve florürlü miks termomineral sular sınıfındandır. Toplam mineralizasyonu yaklaşık 1500 mg/L düzeyindedir. Ayrıca Kaplıca Suyu renksiz, berrak ve tatlıcadır. 1911 yılında Roma'da yapılan Kaplıcalar yarışmasında "Suları Faydalı En İyi Kaplıca" ödülünü almıştır.

Yalova Termal suyunun banyo kürü şeklinde kullanımı, özellikle romatizmal hastalıklarda etkilidir. Yalova Kaplıcalarında yapılan banyo kürlerinin, romatizmal hastalıklar arasında özellikle kireçlenme üzerine olumlu etkileri ve ağrı eşiğini yükseltici etkileri Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim dalınca yapılan çalışmalar ile gösterilmiştir. Ayrıca florür, ve sülfat içerikleri nedeniyle diş çürüklerinin önlenmesi, bazı fonksiyonel mide ve barsak hastalıklarında ( örneğin barsak tembelliğinde ) ve safra kesesi tembelliğinde içme kürü olarak uygulanabilir.
Kaplıca tedavisinin yararlı olduğu hastalıklar

İltihabi olmayan romatizmal hastalar
Kırık Sekelleri
Dolaşım sistemi bozuklukları
İdrar yolları ve safra kesesi taşları
Cilt hastalıkları
Ameliyat sonrası oluşan yaraların iyileşmesi
Kadın hastalıkları ve kısırlık
Siyatik ve her türlü nevarji
Çeşitli felçler
Adale hastalıkları ve atrofilleri
contest winner
Kimler kaplıca tedavisi göremez ?

Ateşli hastalar
Hamileler
Verem hastaları
Kalp hastaları
Bulaşıcı hastalığı olanlar
Açık Havuz Kurşunlu Hamamı Sultan Hamamı Valide Hamamı Sıra Banyolar
Kullanım önerisi
Banyo süresi 15 - 20 - 30 dakika
Banyo sıcaklığı 34 - 42 C
Banyo sayısı Günde 2 defa
Toplam banyo sayısı 15 - 20 / kür
Toplam kür süresi 2 - 4 hafta
Banyo şekli Tam banyo, yarım banyo, ekstremite banyosu
Banyo ortamı Havuz , küvet
şizofreni anksiyete manik depresif depreyon border line retinitis pigmentosa nazo gastrik taşikardi romatizma siyatik aksama ağrı opsesif komlüsif disosiyatif kişilik bozukluğu panik atak Termal Kaplıcası Atatürk Saray TBMM Lokal misafirhane kamp devlet kampları işletmeleri kamu iktisadi teşebüsü kit kurum anlaşması antlaşması indirimi indirimli tarife ne kadar nerede nasıl gizli açık fiyat günlük banyo kabin sarıkaya yozgat Termal Oteller Kaplıcalardan Gelen Sağlık termal tesis, kaplıca otelleri, kaplıca otel, kaplıca tesis, termal otel fiyatları, otel fiyat, termal otel fırsatları, termal otel kampanya, yalova, bursa, pamukkale , afyon, bolu , Limak, thermal,spa butik , en iyi spa oteli, limak hotels, atatürkün oteli, kaplıcası. kısır kırık şizofren sekel aksama aksaklık böbrek taşı sistit siyatik taşikardi kanser metabolizma zona isilik akne cildiye cilt hasar sivilce powered by Bilişim Park